LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

As Irfan Hysenbelliu, occupied the beach in Golem

2022-09-02 09:00:00, Denoncim CNA

As Irfan Hysenbelliu, occupied the beach in Golem

CNA.al   has continuously reported how the Albanian coast has been taken hostage by certain types of construction without criteria.

Such a thing has happened with the coast of Golem, about which the citizens have denounced in various media as well as in CNA.al, or have complained to the relevant institutions.

In one of the denunciations received earlier on CNA.al, it was proven with photos that the "Prestige Resort" in Golem, which is owned by Irfan Hysenbelli, has occupied public spaces.

Kompleksi në fjalë i ndërtuar pak vite më parë depërtoi jo vetëm në breg, në rërë, por edhe në det.

U vendosën blloqe betoni duke bllokuar shëtitoren, si të ishte personale e Irfan Hysenbelliut.

Ky i fundit e ndau bregdetin në parcelë dhe deri pak kohë më parë ishte në një gjendje të tillë.

Pak ditë më parë, ndërhyri IKMT, për të shembur blloqet e betonit që kishin paracelizuar bredetin, duke rrethuar Prestige resort.

Edhe mëngjesin e sotëm, IKMT, ka vijuar punën për të pastruar bregetin nga shkelësit e ligjit dhe për t’ua kthyer atë qytetarëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga