LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

IKMT pastron plazhin nga ndërtimet pa leje

2 Shtator 2022, 08:37, Aktualitet CNA

IKMT pastron plazhin nga ndërtimet pa leje

Fadromat e Inspektoriatit të Mbrojtjes së territorit, mëngjesin e sotëm kanë zbritur në terren  në zonën e Malit të Robit në Golem, për të pastruar plazhin nga ndërtimet pa leje.

Edhe disa ditë më parë ata ndërmorën një aksion të tillë, në Prestige Resort, duke hequr blloqet e betonit janë për shkak se bllokonin shëtitoren e Golemit.

Për këtë krim mjedisor ka pasur në vijimësi ankesa dhe peticione nga banorët e zonës, por vetëm tashmë janë marrë masat për çlirimin e saj./CNA.al

Lajmet e fundit nga