LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Open Balkan”/ Rama nuk ndalet, "zbret" në Beograd

1 Shtator 2022, 12:32, Aktualitet CNA

“Open Balkan”/ Rama nuk ndalet, "zbret" në Beograd

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak minuta më parë në Beograd në kuadër të "Open Balkan". Ai është pritur nga kryeministrja e vendit Ana Brnabiç. 

“Open Balkan" do të nisë sot në Beograd, ku pritet të finalizohet marrëveshja për tregtinë pa kufizime të ushqimeve.

Gjatë ditës së Samitit do të zhvillohen takime të ndryshme në kuadër të nismës, si takimi me përfaqësues të grupit të investimeve të "Open Balkan", takim me përfaqësues të grupit të krizave ushqimore dhe energjetike të "Open Balkan", etj. Më pas, do të firmosen disa marrëveshje bashkëpunimi mes vendeve dhe në mbyllje liderët pjesëmarrës do të japin një konferencë të përbashkët për shtyp./ CNA.al

Lajmet e fundit nga