LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Altin Goxhaj, akuza kreut të ri të SHISH/ U shkollua nga SOROS

1 Shtator 2022, 10:38, Aktualitet CNA

Altin Goxhaj, akuza kreut të ri të SHISH/ U shkollua nga SOROS

Avokati Altin Goxhaj ka lëshuar akuza në drejtim të numrit dy të SHISH-it, Oljan Kanushi, i cili u emërua një ditë më parë.

Sipas Goxhajt, shefi i ri sorosian Oljan Kanushi është pjesë e programit të Sokrates Kokalis, ish-spiun i STAS i mbrojtur nga shërbimet sekrete greke.

“Kur po lexoja emrin e Oljan Kanushit si drejtuesi i ri i SHISH që ishte shkolluar fillimisht në Greqi (me lekët e kujt), pashë që ishte pjesë e shkollimit edhe nga Soros dhe Kokkalis në CID të Harvardit dhe qesha me ironi!

Në librin që po sistemoj 'Zogjtë e qyqes' së 'Shoqërisë së Hapur',  kam 2 kapituj jo një, për rolin e Kokkalis Socrates (dhe shërbimet greke) në bashkëpunim me Soros si dy autorët e think tankut që drejton Axhendës Soros për Rrënimin, Falimentimin, Shpopullimin e Shqipërisë nëpërmjet 'folesë' së CID që është themeluar nga Elaine Papoulias (në kuadër të rolit si Drejtore e Programit të Kokkalis në Harvard) dhe sot drejtohet nga Ricardo Hausmann!”, shkruan Goxhaj në rrjetet sociale.

Altin Goxhaj, akuza kreut të ri të SHISH/ U shkollua nga SOROS

Sipas tij 2 vjet "studime" ka bërë shefi i SHISH-it në institutin e Kokkalis me paratë dhe bursën e Sorosit.

“Do t'ju tregoj disa materiale nga Libri në lidhje me historinë e Kokkalis i denoncuar si ish spiun i STAS dhe si e mbrojti shërbimi sekret grek që të shpëtonte nga burgu dhe vetë Papandreu

Unë as e kisha në referene këtë tipin por ja që u bë dhe ky personazh i librit sepse me këtë pozicion që kërkon çertifikatën më të lartë të sigurisë, SHISH praktikisht varet direkt nga @National Security Service or YPEA (Υπηρεσ?α Εθνικ?ς Ασφ?λειας, ΥΠΕA) dhe kjo mbyll çdo debat se a jemi zyrtarisht vend pa asnjë pikë sovraniteti!

Materiali që do ju paraqes nesër i drejtohet Opozitës për hapa të drejtpërdrejtë për ta kundërshtuar ligjërisht në Parlament këtë krim të paimagjinueshëm!”, shkruan më tej Goxhaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga