LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreth dy muaj jetoi nën siglën e "spiunit"/ Meta nis serinë e justifikimeve

1 Shtator 2022, 11:49, Aktualitet CNA
Rreth dy muaj jetoi nën siglën e "spiunit"/ Meta nis
Kreu i Partisë së Lirisë, ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka depozituar kallëzimin e tij ndaj Autoritetit të Dosjeve, duke zbuluar kështu skenarin e tij.

Meta pranon që dosja ekziston, por kërkon ta quajë të falsifikuar që të shpëtojë lëkurën.

“Të dashur qytetare dhe qytetarë,

Sot kam kallëzuar penalisht anëtarët e Autoritetit të Dosjeve për shkeljet e rënda dhe të qëllimshme që i kanë bërë ligjit organik për dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit, për manipulimet dhe falsifikimet flagrante në shërbim të shantazhit politik, për llogari të Edi Ramës.

Për më shumë detaje, do të zhvilloj një konferencë shtypi në funksion të transparencës para të gjithë qytetarëve shqiptarë”, shkruan Meta, ku krahas tregon edhe padinë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga