LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosjet që duhet të hapë Lefter Gështenja/ Nga 35 tenderat e marrë nga Rilindja te Lulzim Basha

1 Shtator 2022, 11:05, Aktualitet CNA

Dosjet që duhet të hapë Lefter Gështenja/ Nga 35 tenderat e

Deputeti i PD-së, Lefter Gështenja, apelon për hapjen e dosjeve të sigurimit, duke u nisur nga vetja.

“Përpara detyrimit ligjor, u detyrohemi shqiptarëve të jemi të vërtetë.

Le t'i hapim dosjet duke nisur nga vetja jonë. Pa asnjë kufizim!”, shkruan Gështenja në rrjete sociale, duke e shoqëruar edhe me foto të të dhënave të tij, marrë nga Autoriteti për Informimin dhe Dokumentet e ish-Sigurimit.

Dosjet që duhet të hapë Lefter Gështenja/ Nga 35 tenderat e

Është e drejta e tij të vërtetojë  se ka qenë “spiun” apo jo, po para së gjithash, duhet të zbardhë dhe vërtetojë edhe arsyen pse ka dy mbiemra.

Çfarë nuk shkonte me mbiemrin Kostenja që e ndryshoi në Gështenja.

Po me emrin e babit nga Alush në Lush, pse e ka ndryshuar.

CNA.al nëpërmjet një investigimi ka zbuluar edhe më shumë sesa ndërrimi i mbiemrave për deputetin e Lulzim Bashës.

Me anë të disa shkrimeve radhazi i kemi kërkuar jo vetëm arsyen se përse ka dy mbiemra, por edhe për hapjen e dosjeve të 35 tenderave që ai ka marrë nga Rilindja.

Pra, Lefteri me dy mbiemra duhet të hapë disa dosje, përfshirë dhe atë me Lulzim Bashën dhe jo vetëm dosjen e sigurimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga