LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbërthehet skema e largimit të Gledis Nanos nga policia

1 Shtator 2022, 12:52, Aktualitet CNA

Zbërthehet skema e largimit të Gledis Nanos nga policia

Kreu i PD-së, Sali Berisha, u ndal në mbledhjen e kryesisë edhe te largimi i Gledis Nanos.

Sipas tij, e vërteta është se ai pati fatin të bjerë në korent dhe korenti ishte afera e "call-center"-ave.

“Skema ishte në Tiranë, vjedhja bëhej në Gjermani. Autoritetet gjermane iu drejtuan këtij.

Iku Nano sepse 2.2 ton drogë në Itali nuk shkuan nga skafet, shkuan nga velat e klubit të Çuçit.

Atë kam pasion unë, tha ai. Dolën velat e transportuesit kryesor të drogës.

Nuk ishte se po luftonte krimin ai, por pati naivitetin që të mos i mbulonte këto.

Kush iku me të? Iku edhe drejtorja e agjencisë kundër larjes së parave.

Nuk e njihja atë, sigurisht që ishte një emër formal në atë detyrë. Iku që agjencia të shndërrohet në agjencinë e larjes së parave të krimit”, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga