LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto+Video-Denoncim/ Ujërat e zeza pranë "Prestige Resort" përmbytin investimin 300 milionësh të Qeverisë

31 Gusht 2022, 14:02, Denoncim CNA

Foto+Video-Denoncim/ Ujërat e zeza pranë "Prestige Resort"

Derdhja e ujërave të zeza në det ndalohet specifikisht në ligjin “Për menaxhimin e integruar të burimeve ujore”, konkretisht neni 67, por zbatimi i legjislacionit vazhdon të vihet në pikëpyetje.

Një përrua dhe që ndodhet krah të "Prestige Resort", në zonën e Malit të Robit, për të cilin Qeveria ka paguar 300 milionë lekë, për ta betonuar po shërben si vend grumbullimi për ujërat e zeza, të cilat derdhen në det.

Është investuar, është betonuar dhe pas bërjes së inspektimit ku ka rezultuar se ka derdhje të ujërave të zeza.

CNA.al nuk ka mundur të sigurojë të dhëna se nga e kanë burimin ujërat e zeza që derdhen në këtë përrua pranë "Prestige Resort", por fakti është se kalon në krah të këtij resorti dhe ujërat e zeza derdhen në det.

Në videot e siguruara nga CNA.al shihet se përroi është i mbushur me ujëra të zeza, një skandal që s’ka mundur ta ndalë as investimi i Qeverisë dhe as betonimi.

Kush është shkaktari për këtë gjendje, i cili ka përmbytur investimin 300 milionësh të Qeverisë?

Më poshtë po sjellim videot dhe fotot nga vendi i ngjarjes./CNA.al

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga