LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta për përdhunimin e 11-vjeçares/ Shpërthen pedagogu: E dështuar, propagandistike

1 Shtator 2022, 13:27, Aktualitet CNA
Protesta për përdhunimin e 11-vjeçares/ Shpërthen
Foto nga protesta

Pedagogu Ervin Goci ka komentuar protestën e djeshme në Tiranë, që u organizua në lidhje me përdhunimin e 11-vjeçares në Kosovë.

Sipas pedagogut, protesta e djeshme ishte e dështuar dhe propagandistike në favor të të gjithë atyre që nxjerrin para në forma kolonialiste, ku amputimi i trupit të gruas është vetëm një nga ingredientët.

Ore kanë rrëmbyer dhe protestat!

Seç janë ca qe albumeve te tyre muzikore u shtojne dhe nje foto ambjentale ne nje proteste kunder dhunes, zene faqet qendrore, ia kalerojne axhendes, dhe te nesermen shkojne te pushteti per te marre honorarin e rradhes. Protesta e djeshme, jo vetem qe ishte e deshtuar, por dhe ishte propagandistike ne favor te gjithe atyre qe nxjerrin para ne forma kolonialiste, ku amputimi i trupit te gruas eshte vetem nje nga ingredientet.

Dhunuesit protestuan kunder dhunes, gjeja ndodhi, viktimat shqyen syte, aktivisteve u mbeten ne dore tabelat..e njeh njeri distancimin ne kete vend?

Une kam dy vjet qe jam distancuar nga fallxhoret e partive qe nuk u ha fare per Teatrin. Jam izoluar pak, por te pakten ndergjegjen e kam te paster.

Po ketyre qe ua rrembejne protestat, kane ndergjegje keta?!

Po tru kane?!”, tha pedagogu./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga