LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Incredible with "Wizz Air"/ Departs for Nice: We stop there once from Bergamo

2022-08-17 10:49:00, Denoncim CNA

Incredible with "Wizz Air"/ Departs for Nice: We stop there once from

It seems ridiculous bordering on the unbelievable, but an airline like "Wizz Air" can do this too.

And it happened exactly yesterday in Rinas.

The flight line, which went to Nice, France, as always or in most cases also due to the tourist season of low cost flights, including "Wizz Air", had delays.

The plane would take off about an hour and a half late.

When it was full, the pilot announced, "although we are a little late and we are on our way to Nice due to a technical problem we will make a short stop in Bergamo".

Nga fotoja që ka siguruar CNA.al avioni duket që është plot, ndërkohë qesharakja është se për shkak të një problemi teknik duhet të ndalonin në Bergamo.

Incredible with "Wizz Air"/ Departs for Nice: We stop there once from

A mund të ngrihet avioni në fluturim me një problem teknik lind pyetja?

E dyta çfarë do të bëjë në Bergamo?

Do të zbriste disa pasagjerë që i kishte marrë nga Rinasi për në Bergamo dhe pastaj që atje do të nisej për në Nicë?

Ku janë parë e dëgjuar çudira të tilla?

Që nisemi në një drejtim dhe hajde se po dalim shëtitje po rrimë, pak kohë, po bëjmë një zbritje në një destinacion tjetër.

Kjo ka ndodhur dje me "Wizz Air", që është përballur me një reagim të ashpër të pasagjerëve.

Some of them have disembarked and refused to continue flying with this company, which occasionally produces news to the point of the unbelievable, as was the case yesterday to leave for a destination, but because of a the technical defect, would sit elsewhere.

And everything happened without taking off, because for a plane to make an emergency landing, since it has a certain problem, this has happened often.

But, being on the runway without taking off to declare that you have a fault and will land somewhere else and this is actually almost on the border of unbelievable and not produced as news before by "Wizz Air" ./CNA.al

Lajmet e fundit nga