LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari pëson ulje, euro mbetet e pandryshuar/ Këmbimi valutor, 28 qershor 2022

28 Qershor 2022, 08:04, Ekonomi CNA
Dollari pëson ulje, euro mbetet e pandryshuar/ Këmbimi valutor, 28
Foto ilustruese

Në tregun valutor, dollari amerikan ka pësuar një ulje të lehtë, ndërsa monedha europiane ditën e sotme mbetet e pandryshuar.

Një euro blihet me 119 dhe shitet me 119.7 lekë.

Dollari blihetme 112.4 dhe shitet me 113.3 lekë.

Paundi britanik blihet me 137.3 dhe shitet me 138.5 lekë.

Dollari kanadez blihet me 86.9 dhe shitet me 88.3 lekë.

Franga zvicerane blihet me 117 dhe shitet me 118.1 lekë./CNA.al

Dollari pëson ulje, euro mbetet e pandryshuar/ Këmbimi valutor, 28

Lajmet e fundit nga