LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngrin” monedha europiane, dollari pëson ulje/ Këmbimi valutor, 27 qershor 2022

27 Qershor 2022, 08:05, Ekonomi CNA
“Ngrin” monedha europiane, dollari pëson ulje/ Këmbimi
Foto ilustruese

Monedha europiane ka mbetur e pandryshuar në tregun valutor. Euro sot blihet me 119 dhe shitet me 119.6 lekë.

Dollari ka pësuar ulje, ku në tregun valutor blihet me 112.5 dhe shitet me 113.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 137.5 dhe shitet me 138.6 lekë.

Dollari kanadez ka pësuar rritje. Sot në tregun valutor ai blihet me 86.8 dhe shitet me 88.2 lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën e këmbimit valutor sipas Iliria ’98./CNA.al

“Ngrin” monedha europiane, dollari pëson ulje/ Këmbimi

Lajmet e fundit nga