LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 19 qershor 2022

19 Qershor 2022, 08:22, Ekonomi CNA
Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 19 qershor 2022
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 112 Lekë dhe shitet me 118 Lekë.

Euro blihet me 117.8 Lekë dhe shitet me 123.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 136.5 Lekë dhe shitet me 142.5  Lekë.

Franga zvicerane blihet me 111  Lekë dhe shitet me 117 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 86 Lekë dhe shitet me 92 Lekë./ CNA.al

Lëvizin monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 19 qershor 2022

Lajmet e fundit nga