LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Këmbimi valutor, 14 qershor 2022

14 Qershor 2022, 08:17, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja sërish në rënie/ Këmbimi valutor, 14
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 114 Lekë dhe shitet me 115.3 Lekë.

Euro blihet me 119.6 Lekë dhe shitet me 120.2 Lekë.

Paundi britanik blihet me 138.8 Lekë dhe shitet me 140.5  Lekë.

Franga zvicerane blihet me 114.5 Lekë dhe shitet me 115.4 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 88.3 Lekë dhe shitet me 89.7 Lekë./CNA.al

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Këmbimi valutor, 14

Lajmet e fundit nga