LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro mbetet e pandryshueshme/ Monedhat e huaja, sërish në rënie

9 Qershor 2022, 08:13, Ekonomi CNA
Euro mbetet e pandryshueshme/ Monedhat e huaja, sërish në rënie
Foto ilustruese

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 111.4 Lekë dhe shitet me 112.2 Lekë.

Euro blihet me 119.7 Lekë dhe shitet me 120.3 Lekë.

Paundi britanik blihet me 139 Lekë dhe shitet me 140.5 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 113.5 Lekë dhe shitet me 114.5 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 88.2 Lekë dhe shitet me 89.4 Lekë./ CNA.al

Euro mbetet e pandryshueshme/ Monedhat e huaja, sërish në rënie

Lajmet e fundit nga