LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot Euro, Dollari dhe Paundi

31 Maj 2022, 08:15, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot Euro, Dollari dhe
Foto ilustruese

Monedhat e huaja vazhdojnë të jenë në rënie.

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 111.8 Lekë dhe shitet me 112.7 Lekë.

Euro blihet me 120.4 Lekë dhe shitet me 121 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.6 Lekë dhe shitet me 142 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.2 Lekë dhe shitet me 117.1 Lekë. Dollari kanadez blihet me 87.5 Lekë dhe blihet me 89 Lekë./ CNA.al

Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot Euro, Dollari dhe
Kursi i këmbimit

Lajmet e fundit nga