LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Luhaten monedhat e huaja/ Euro pëson rritje të lehtë, ja me sa këmbehen dollari dhe paundi

30 Maj 2022, 08:22, Ekonomi CNA
Luhaten monedhat e huaja/ Euro pëson rritje të lehtë, ja me sa
Këmbim valutor

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 112 Lekë dhe shitet me 113 Lekë.

Euro blihet me 120.6 Lekë dhe shitet me 121.3 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141 Lekë dhe shitet me 142.5 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.7 Lekë dhe shitet me 117.7 Lekë. Dollari kanadez blihet me 87.5 Lekë dhe blihet me 89 Lekë.

Luhaten monedhat e huaja/ Euro pëson rritje të lehtë, ja me sa

Lajmet e fundit nga