LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro rritet lehtë/ Kursi i këmbimi, 25 maj 2022

25 Maj 2022, 06:08, Ekonomi CNA
Euro rritet lehtë/ Kursi i këmbimi, 25 maj 2022

Në tregun valutor, dollari sot këmbehet në blerje me 111.8 Lekë dhe në shitje 113.1 Lekë.

Euro këmbehet në blerje me 120 Lekë dhe në shitje me 120.8 Lekë.

Paundi britanik sot këmbehet me 139.3 Lekë në shitje dhe 141,5 Lekë në blerje.

Franga zvicerane këmbehet me 115.4 Lekë në blerje dhe 116.5 Lekë në shitje.

Dollari kanadez këmbehet me 86.8 Lekë në blerje dhe 88.5 Lekë në shitje.

Më poshtë po sjellim të dhënat e kursit të këmbimit për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga