LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro në rënie/ Ja me sa këmbehen sot monedhat e huaja

24 Maj 2022, 06:26, Ekonomi CNA
Euro në rënie/ Ja me sa këmbehen sot monedhat e huaja

Në tregun valutor, dollari sot këmbehet në blerje me 112 Lekë dhe në shitje 112.9 Lekë.

Euro këmbehet në blerje me 119.5 Lekë dhe në shitje me 120.2 Lekë.

Paundi britanik sot këmbehet me 140.2 Lekë në shitje dhe 141.5 Lekë në blerje.

Franga zvicerane këmbehet me 115.4 Lekë në blerje dhe 116.4 Lekë në shitje. Dollari kanadez këmbehet me 86.9 Lekë në blerje dhe 88.5 Lekë në shitje.

Më poshtë po sjellim të dhënat e kursit të këmbimit për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga