LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Ngrijnë' monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 26 maj 2022

26 Maj 2022, 08:43, Ekonomi CNA
'Ngrijnë' monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 26 maj 2022
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan, blihet me 112.2 Lekë dhe shitet me 113.2 Lekë.

Euro blihet me 120 Lekë dhe shitet me 121 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.2 Lekë dhe shitet me 141.7 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 116 Lekë dhe shitet me 117 Lekë. Dollari kanadez blihet me 86.8 Lekë dhe blihet me 88.5 Lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën e këmbimit valutor sipas Iliria’98./ CNA.al

Lajmet e fundit nga