LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizin monedhat e huaja/ Rritje e ‘papërfillshme’ e Euros, ja me sa këmbehen dollari dhe paundi

6 Qershor 2022, 08:12, Ekonomi CNA
Lëvizin monedhat e huaja/ Rritje e ‘papërfillshme’ e
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 111.6 Lekë dhe shitet me 112.4 Lekë.

Euro blihet me 119.9 Lekë dhe shitet me 120.5 Lekë. Paundi britanik blihet me 139 Lekë dhe shitet me 140.5 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 115.4 Lekë dhe shitet me 116.4 Lekë. Dollari kanadez blihet me 88 Lekë dhe blihet me 89.4 Lekë./ CNA.al

Lëvizin monedhat e huaja/ Rritje e ‘papërfillshme’ e

Lajmet e fundit nga