LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe paundi

5 Qershor 2022, 08:16, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 108.9 Lekë dhe shitet me 114.9 Lekë.

Euro blihet me 118.3 Lekë dhe shitet me 124.3 Lekë. Paundi britanik blihet me 137.6Lekë dhe shitet me 143.6 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 120 Lekë. Dollari kanadez blihet me 86 Lekë dhe blihet me 92 Lekë./ CNA.al

Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe

Lajmet e fundit nga