LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari pëson rritje përballë monedhës europiane/ Këmbimi valutor, 4 qershor 2022

4 Qershor 2022, 08:03, Ekonomi CNA
Dollari pëson rritje përballë monedhës europiane/
Foto ilustruese

Monedha europiane edhe ditën e sotme do të këmbehet në kuota të ulëta.

Sipas Iliria98, euro blihet 119.9 dhe shitet me 120.5.

Paundi britanik blihet me 139 dhe shitet me 140.8.

Dollari amerikan ka përsuar një rritje të lehtë. Në tregun valutor blihet me 111.6 dhe shitet me 112.5.

Franga zviceriane ka pësuar rënie. Ajo blihet me 115.5 Lekë dhe shitet me 116.4 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 88 Lekë dhe blihet me 89.3 Lekë./E.K-CNA.al

Dollari pëson rritje përballë monedhës europiane/

Lajmet e fundit nga