LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro sërish në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

7 Qershor 2022, 08:14, Ekonomi CNA
Euro sërish në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 111.8 Lekë dhe shitet me 112.7 Lekë.

Euro blihet me 119.7 Lekë dhe shitet me 120.3 Lekë. Paundi britanik blihet me 139 Lekë dhe shitet me 140 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 114.7 Lekë dhe shitet me 115.7 Lekë. Dollari kanadez blihet me 88 Lekë dhe blihet me 89.4 Lekë./ CNA.al

Euro sërish në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Lajmet e fundit nga