LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro, sërish bie nën minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 8 qershor 2022

8 Qershor 2022, 08:20, Ekonomi CNA

Euro, sërish bie nën minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 8

Euro prej ditësh ndodhet në minimumin historik, duke u blerë me më pak se 120 Lekë.

Ndërsa monedhat e tjera të huaja kanë një luhatje të lehtë, të papërfillshme.

Sot, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 111.8 Lekë dhe shitet me 112.6 Lekë.

Euro blihet me 119.7 Lekë dhe shitet me 120.3 Lekë.

Paundi britanik blihet me 139.8 Lekë dhe shitet me 141.2 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 114.3 Lekë dhe shitet me 115.5 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 88.5 Lekë dhe blihet me 89.7 Lekë./ CNA.al

Euro, sërish bie nën minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 8

Lajmet e fundit nga