LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘Lëvizin’ monedhat e huaja/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe paundi

13 Qershor 2022, 08:04, Ekonomi CNA
‘Lëvizin’ monedhat e huaja/ Sa shiten dhe blihen sot, euro,
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 113.3 Lekë dhe shitet me 114.6 Lekë.

Euro blihet me 119.7 Lekë dhe shitet me 120.3 Lekë.

Paundi britanik blihet me 139.4 Lekë dhe shitet me 141 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 114.5 Lekë dhe shitet me 115.5 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 88.3 Lekë dhe shitet me 89.8 Lekë./CNA.al

‘Lëvizin’ monedhat e huaja/ Sa shiten dhe blihen sot, euro,

Lajmet e fundit nga