LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe paundi?

11 Qershor 2022, 08:16, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 112.9 Lekë dhe shitet me 114.4 Lekë.

Euro blihet me 119.7 Lekë dhe shitet me 120.4 Lekë.

Paundi britanik blihet me 139.4 Lekë dhe shitet me 141 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 114.4 Lekë dhe shitet me 115.5 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 88.3 Lekë dhe shitet me 89.7 Lekë./ CNA.al

Monedhat e huaja në rënie/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe

Lajmet e fundit nga