LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro në ”krizë”/ Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja?

16 Qershor 2022, 08:14, Ekonomi CNA
Euro në ”krizë”/ Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja?
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 114 Lekë dhe shitet me 115.3 Lekë.

Euro blihet me 119.6 Lekë dhe shitet me 120.3 Lekë.

Paundi britanik blihet me 137.4 Lekë dhe shitet me 139.5  Lekë.

Franga zvicerane blihet me 1143  Lekë dhe shitet me 115.3 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 88 Lekë dhe shitet me 89.5 Lekë./CNA.al

Euro në ”krizë”/ Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja?

Lajmet e fundit nga