LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen, sot euro, paundi dhe dollari

26 Qershor 2022, 08:12, Ekonomi CNA
Lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen, sot euro, paundi dhe dollari
Foto ilustruese

Sot euro blihet me 117.8 Lekë dhe shitet me 123.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 136.4 Lekë dhe shitet me 142.4 Lekë.

Ndërsa Dollari amerikan blihet me 110.6 Lekë dhe shitet me 116.6 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 114.8  Lekë dhe shitet me 120.8 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 84.5 Lekë dhe shitet me 90 Lekë./CNA.al

Lëvizin monedhat e huaja/ Sa këmbehen, sot euro, paundi dhe dollari

Lajmet e fundit nga