LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritje e papërfillshme e monedhave të huaja kundrejt Lekut/ Këmbimi valutor, 20 qershor 2022

20 Qershor 2022, 08:18, Ekonomi CNA

Rritje e papërfillshme e monedhave të huaja kundrejt Lekut/

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 113.2 Lekë dhe shitet me 114.2 Lekë.

Euro blihet me 119.4 Lekë dhe shitet me 120 Lekë.

Paundi britanik blihet me 137.9 Lekë dhe shitet me 139.5  Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.6  Lekë dhe shitet me 117.5 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 86.5 Lekë dhe shitet me 88.2 Lekë./ CNA.al

Rritje e papërfillshme e monedhave të huaja kundrejt Lekut/

Lajmet e fundit nga