LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në ‘krizë’/ Sa shiten dhe blihen sot, euro, dollari dhe paundi?

22 Qershor 2022, 08:10, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në ‘krizë’/ Sa shiten dhe blihen sot,
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 113.2 Lekë dhe shitet me 114.4 Lekë.

Euro blihet me 119.3 Lekë dhe shitet me 119.9 Lekë.

Paundi britanik blihet me 138 Lekë dhe shitet me 139.5 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.6 Lekë dhe shitet me 117.5 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 87 Lekë dhe shitet me 88.5 Lekë./ CNA.al

Monedhat e huaja në ‘krizë’/ Sa shiten dhe blihen sot,

Lajmet e fundit nga