LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Bie sërish euro, ja me sa këmbehen dollari dhe paundi

21 Qershor 2022, 08:08, Ekonomi CNA
Luhaten monedhat e huaja/ Bie sërish euro, ja me sa këmbehen dollari
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 113.3 Lekë dhe shitet me 114.1 Lekë.

Euro blihet me 119.2 Lekë dhe shitet me 119.9 Lekë.

Paundi britanik blihet me 138 Lekë dhe shitet me 139.5  Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.4  Lekë dhe shitet me 117.4 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 86.8 Lekë dhe shitet me 88.5 Lekë./ CNA.al

Luhaten monedhat e huaja/ Bie sërish euro, ja me sa këmbehen dollari

Lajmet e fundit nga