LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedha europiane pëson rënie të lehtë/ Këmbimi valutor, 25 qershor 2022

25 Qershor 2022, 08:07, Ekonomi CNA
Monedha europiane pëson rënie të lehtë/ Këmbimi
Foto ilustruese

Monedha europiane ka pësuar një rënie të lehtë, krahasur me një ditë më parë. Sot euro blihet me 119 dhe shitet me 116.6, ndryshe nga një ditë më parë ku blihej me 119.1 dhe shitej me 119.7.

Edhe paundi britanik ka pësuar rënie. Sot, paundi blihet me 137.5 dhe shitet me 139.

Ndërsa Dollari amerikan blihet me 112.6 Lekë dhe shitet me 113.5 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 117  Lekë dhe shitet me 118 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 86.6 Lekë dhe shitet me 88.1 Lekë./CNA.al

Monedha europiane pëson rënie të lehtë/ Këmbimi

Lajmet e fundit nga