LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Biznesi në Shqipëri/ Jaço: E domosdoshme lufta ndaj informalitetit

27 Qershor 2022, 20:23, Ekonomi CNA
Biznesi në Shqipëri/ Jaço: E domosdoshme lufta ndaj
Presidentit të AmCham, Enio Jaço

Dhoma Amerikane e Tregtisë në një anketë të saj ka dalë në konkluzionin se klima e biznesit është më keq se një vit më parë dhe po rëndohet prej 4 vitesh.

40 rekomandimet e bëra dy vite më parë për ta përmirësuar këtë situatë, janë marrë shumë pak parasysh nga qeveria, sipas Presidentit të AmCham, Enio Jaço.

Në kushtet kur problemeve të brendshme u shtohen kriza ndërkombëtare si ajo e çmimeve dhe lufta në Ukrainë, Jaço deklaron se lufta ndaj korrupsionit, monopoleve dhe informalitetit është më e domosdoshme se kurrë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga