LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Qeveria ka frikë nga ne”/ Spahia: Protestat duhet të jenë të pandalshme

12 Nëntor 2022, 17:44, Aktualitet CNA
“Qeveria ka frikë nga ne”/ Spahia: Protestat duhet të
Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, në fjalën e tij në protestë, është shprehur se është koha të ikë qeveria dhe protestat të mos ndalen.

Sot është një ditë e bukur lirie. Protesta jonë duhet të jetë e pandalshme derisa qeveria t'i hapë rrugën zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Ne jemi shndërruar në popullin e gomoneve sepse vota vidhet.

Vetëm vitin e kaluar nga Shkodra janë larguar 5000 qytetarë. Ky nuk është një emigrim, por një eksod. Është koha të ikë qeveria, të rikthejmë shpresën. Indiferenca është fundi i çdo lirie. Sot ne kemi fituar një betejë. Qeveria ka frikë nga ne, nga ju”, tha Spahia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga