LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Sokol Sadushi shfaqet me shallin e kuq komunist në qafë

21 Janar 2024, 09:44, Aktualitet CNA
FOTO/ Sokol Sadushi shfaqet me shallin e kuq komunist në qafë
Sokol Sadushi

Kryetari i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi, është shfaqur në rrjetet sociale me shallin e kuq komunist në qafë. 

I veshur me një xhup të zi dhe pantallona të zeza, teksa ka marrë pjesë në një aktivitet, Sadushi na ka treguar se i pëlqen simbolet komuniste.

Theksojmë se Sadushi ka një post shumë shumë të rëndësishëm, pasi drejton një nga gjykatat me më shumë peshë në vend, por nuk ngurron të pozojë me shall komunist në qafë. 

Institucioni që ai drejton është i drejtësisë, i pavarur dhe sigurisht simbolet politike nuk duhet të shfaqen nga zyrtari i lartë.

Shalli i kuq simbolizon tre brezat: komunistët, anëtarët e rinisë komuniste dhe pionierët nën udhëheqjen e Partisë Komuniste. /CNA 

FOTO/ Sokol Sadushi shfaqet me shallin e kuq komunist në qafë

Lajmet e fundit nga