LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata nga moti me shi dhe dëborë në vend/ Rama: Evitoni lëvizjen e panevojshme

20 Janar 2024, 17:02, Aktualitet CNA

Situata nga moti me shi dhe dëborë në vend/ Rama: Evitoni

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën nga moti i keq në vend.

Në një status në rrjetet sociale, Rama shkruan se, po punohet me të gjitha kapacitetet në terren, ku mbi 1500 punonjës të OSSH-së në 12 rajonet e vendit që janë angazhuar për të siguruar furnizimin me energji elektrike.

Rama thekson se, ARRSH ka mobilizuar të gjitha grupet e punës për të siguruar mbajtjen hapur të akseve rrugore dhe garantuar siguri në lëvizje.

Ndër të tjera u bën thirrje drejtuesve të mjeteve të evitojnë lëvizjen e panevojshme deri në normalizimin e situatës.

“Me të gjitha kapacitetet në terren për menaxhimin e situatës së krijuar si pasojë e përkeqësimit të motit.

Mbi 1500 punonjës të OSSH, në 12 rajonet e vendit, janë angazhuar për të siguruar furnizimin me energji elektrike.

Ndërkohë, ARRSH ka mobilizuar të gjitha grupet e punës për të siguruar mbajtjen hapur të akseve rrugore dhe garantuar siguri në lëvizje.

Ftojmë qytetarët të evitojnë lëvizjen e pa nevojshme, deri në normalizimin e situatës. Puna në terren po vijon në çdo zonë ku janë raportuar problematika”, shkruan Rama./ CNA

 

Lajmet e fundit nga