LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Moti i keq “paralizon” Juglindjen/ Policia me “dorë të hekurt” ndaj drejtuesve të mjeteve

20 Janar 2024, 16:48, Aktualitet CNA
VIDEO-Moti i keq “paralizon” Juglindjen/ Policia me “dorë
Policia Rrugore

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar problematika në disa akse kryesore të Juglindjes.

Sipas informacioneve Policia Rrugore ka marrë masa ndaj drejtuesve të mjeteve.

Policia ka ndaluar çdo mjet i cili nuk është i pajisur me zinxhirë dhe goma dimërore të niser nga Prrenjasi drejt Qafë-Thanës.

Ashtu siç shihet edhe nga pamjet e siguruara nga CNA, disa punonjës policie po kontrollojnë disa mjete nëse janë të pajisura me goma dimërore dhe zinxhirë./ CNA

 

Lajmet e fundit nga