LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Reshjet e dëborës “pushtojnë” Juglindjen/ ARRSH zbulon si është situata në disa akse

20 Janar 2024, 15:23, Aktualitet CNA

Reshjet e dëborës “pushtojnë” Juglindjen/ ARRSH

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë detaje se si paraqitet situata në disa akse rrugore kryesore për shkak të reshjeve të dëborës.

Sipas ARRSH-së, reshjet e dëborës po bine me intenistet mesatar në akset në Qafë Plloçë-Maliq, Zëmblak-Dogana Goricë, Korçë-Ersekë, Korçë-Dogana Kapshticë.

Borëpastrueset ndodhen në terren dhe po punojnë për zhbllokimin e rrugëve dhe shpërndarjen e kripës.

Mësohet se qarkullimi i mjeteve vijon normalisht.

ARRSH u bën apel drejtuesve të mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë.

Gjithashtu u bën thirrje të ulin shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën.

“Filluan reshjet e dëborës me intensitet mesatare edhe në Qafë Plloçë-Maliq, Zëmblak-Dogana Goricë, Korçë-Ersekë, Korçë-Dogana Kapshticë. Mjetet borëpastruese po punojnë për pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës.

Qarkullimi vazhdon normalisht. Drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në këto segmente me prezencë dëbore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, njofton ARRSH./ CNA

Lajmet e fundit nga