LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Bllokohet rruga e vjetër e Ersekës/ Automjetet ngelen në afërsi të fshatit Helmes

20 Janar 2024, 15:49, Aktualitet CNA
VIDEO-Bllokohet rruga e vjetër e Ersekës/ Automjetet ngelen në
Debora

Si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës, situata shfaqet problematike dhe në rrugën e vjetër të Ersekës.

Borëpastrueset nuk kanë bërë hapjen e rrugës dhe as kriposjen dhe si rrjedhojë ka automjete që kanë ngelur në afërsi të fshatit Helmes.

Automjetet me goma verore e kanë të pamundur kalimin në këtë aks. Rruga e re është e bllokuar pasi ende quhet kantier ndërtimi dhe nuk ka një firmë për të bërë të mundur hapjen e rrugës./ CNA

Lajmet e fundit nga