LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jorida Tabaku “kap mat” ministren e Ramës/ Deputetja “shuplakë” Elisës së Inceneratorëve

20 Janar 2024, 18:13, Aktualitet CNA
Jorida Tabaku “kap mat” ministren e Ramës/ Deputetja
Jorida Tabaku

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka “kapur mat” ministren Elisa Spiropalin, të njohur ndryshe si Elisa e Inceneratorëve.

Pas lajmeve të njëpasnjëshme ekskluzive të CNA-së, se kryeministri Edi Rama po krijon një komision Ad Hoc për të kontrolluar SPAK, që kanë shkaktuar shumë reagime, deputetja përgatit shuplakën për “kolegen fjalëshumë” siç e quan ajo, e cila në reagimin e saj thekson se PS dhe Edi Rama do të ngrejnë edhe më lart SPAK-un.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Tabaku i rikujton Spiropalit fjalimin në Kongres të Kryeministri Rama duke treguar se ka zbuluar dhe synimin e tij që sipas saj është: “Të shmangim Republikën e gjyqtarëve dhe prokurorëve që na rrezikon unitetin e Partisë rreth korrupsionit për të ndërtuar Republikën Popullore Socialiste”.

“Nën këshillën e koleges fjalëshumë iu riktheva fjalës së KM në kongres dhe zbulova synimin e tij. Të shmangim Republikën e gjyqtarëve dhe prokurorëve që na rrezikon unitetin e Partisë rreth korrupsionit për të ndërtuar Republikën Popullore Socialiste”, shkruan Tabaku.

Më tej, deputetja nënvizon se, përpjekja për të kontrolluar dhe kërkua llogari ndaj SPAK është një akt malinj që rrezikon demokracinë.

“Përpjekja për të kontrolluar dhe kërkuar llogari ndaj SPAK prej grupit partiak të PS nuk është thjesht prishja e check and balance që garanton Kushteuta. Por dhe një akt malinj që rrezikon demokracinë ton!”, përfundon postimin e saj Tabaku./ CNA

Jorida Tabaku “kap mat” ministren e Ramës/ Deputetja

Lajmet e fundit nga