LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Probleme me qarkullimin në rrugën Ersekë-Leskovik

21 Janar 2024, 09:07, Aktualitet CNA
Probleme me qarkullimin në rrugën Ersekë-Leskovik
Aksi Ersekë-Leskovik

Në juglindje vijon të ketë reshje të dendura dëbore. Aktualisht problematika paraqiten në rrugën Ersekë-Leskovik, ku trashësia e dëborës vështirëson qarkullimin e mjeteve. 

Ditën e djeshme disa automjete kanë ngelur në kthesën e Barmashit dhe me ndihmën e zjarrfikëses në Kolonjë janë zhbllokuar.

Ditën e sotme ka prani të akullit në rrugë dhe autoritetet bëjnë thirrje për përdorim të zinxhirëve./CNA 

 

 

Lajmet e fundit nga