LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshjet e borës në aksin Bogë-Theth/ ARRSH: Është e hapur për qarkullim

20 Janar 2024, 22:28, Aktualitet CNA
Reshjet e borës në aksin Bogë-Theth/ ARRSH: Është e
ARRSH

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë detaje në lidhje me aksin Bogë-Theth duke bërë me dije se ka rënë intensiteti i reshjeve të borës.

Sipas informacioneve borëpastrueset po punojnë pa ndërprerje për pastrimin e dëborës, zgjerimin e pjesës kaluese dhe shpërndarjen e kripës për evitimin e ngricave.

Rruga është e hapur për qarkullimin e mjeteve.

“Në Bogë-Theth intensiteti i reshjeve ka rënë por mjetet borëpastruese po punojnë pa ndërprerje për pastrimin e dëborës zgjerimin e pjesës kaluese dhe shpërndarjen e kripës për evitimin e ngricave. Rruga është e hapur për qarkullimin e mjeteve. Drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në segmentet me prezencë dëbore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, njofton ARRSH./ CNA

Lajmet e fundit nga