LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Festa e Birrës po afron/ Zbulohen artistët që do të "ndezin" atmosferën natën e tretë

12 Gusht 2023, 22:38, Aktualitet CNA

Festa e Birrës po afron/ Zbulohen artistët që do të

4 ditë na ndajnë nga festa më e madhe verore në vendin tonë, Festa e Birrës që do të mbahet në datat 16 - 20 gusht në Terminalin e Autobusëve të Korçës.

Teksa 5 netët magjike po afrohen, dita ditës publikohen detaje të reja dhe zbulohen artistët që do të elektrizojnë skenën.

Në natën e parë, do të ngjiten në skenë Ylli Limani, Lorenc Hasrama dhe Stivi Boka.

Në natën e dytë do të performojnë, Grupi NA dhe grupi irlandez i rrokut Last Call, ndërsa janë zbuluar dhe artistët e natës së tretë.

Seven of Hearts, një bandë e njohur për tingujt e stilin shumë të veçantë muzikor do të nisë festën me një super performancë mbrëmjen e 18 gushtit.

Festa e Birrës po afron/ Zbulohen artistët që do të

Në të njejtën natë, grupi i famshmëm No Mercy do të sjellë hitet më të bukura të viteve ‘90 vijnë.

Festa e Birrës po afron/ Zbulohen artistët që do të

Netët tjera, në skenën e Festës së Birrës do të ngjiten gjithashtu këngëtarë të njohur shqiptarë dhe të huaj, si Despina Vandi, Keti Garbi, Dimitrios Schoinas, "LA BOUCHE" dhe shumë të tjerë.

Për të dytin vit radhazi, adhuruesit e muzikës dhe të birrës do të shoqërohen nga moderatori i njohur, Ermal Peçi, duke i dhënë edhe më tepër energji skenës.

Në këtë edicion të 17-të, ashtu si në shumë edicione të tjera CNA është një nga partnerët mediatikë të Festës së Birrës.

Festa e Birrës po afron/ Zbulohen artistët që do të

Kjo festë, e konfirmuar tashmë si një nga eventet më të mëdha dhe organizimet më serioze në Shqipëri, me impakt të madh në zhvillimin e turizmit dhe ekonomisë lokale, pritet të thyejë rekordet e vizitorëve nga brenda dhe jashtë Shqipërisë./ CNA

Lajmet e fundit nga