LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbrëmje e zjarrtë rock-u/ Kush janë artistët që do ngjiten në skenë natën e dytë të Festës së Birrës

10 Gusht 2023, 20:20, Aktualitet CNA

Mbrëmje e zjarrtë rock-u/ Kush janë artistët që do

Vetëm 6 ditë na ndajnë nga Festa e Birrës, e cila do të hapë siparin më 16 gusht dhe për 5 netë, deri në 20 gusht, Korça do të ketë një atmosferë të zjarrtë.

Deri më tani janë zbuluar disa nga artistët pjesëmarrës në Festën e Birrës. Nata e parë do t’i kushtohet të rinjve, pasi në skenë do të ngjiten Ylli Limani, Lorenc Hasrama dhe Stivi Boka.

Ndërkohë, janë zbuluar edhe artistët e natës së dytë, mbrëmje kjo që do t’i kushtohet rock-ut.

Në Korçë do të shkojë grupi NA vjen për të elektrizuar skenën dhe publikun. Gjithashtu, do të shkojë për herë të parë edhe grupi i njohur irlandez, Last Call.

Grupet NA dhe Last Call do të shoqërojnë të gjithë adhuruesit e muzikës rock, për të sjellë një atmosfertë edhe më të zjarrtë në magjinë e Festës së Birrës.

Në netët pasuese pritet të performojnë këngëtarë dhe grupe muzikore me famë botërore si Despina Vandi, Keti Garbi, Dimitrios Schoinas, grupi muzikor "NO MERCY", "LA BOUCHE" dhe shumë të tjerë.

Të gjitha grupet dhe këngëtarët do të performojnë live në të 5-ta netët e festës, në skenën e ngritur te Terminali i Autobusëve, ku pritet të shkojnë me mijëra vizitorë, jo vetëm nga Shqipëria, por edhe jashtë kufijve./ CNA

Mbrëmje e zjarrtë rock-u/ Kush janë artistët që do

Mbrëmje e zjarrtë rock-u/ Kush janë artistët që do

Lajmet e fundit nga