LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e Birrës, dy artistët që do të hapin siparin

1 Gusht 2023, 17:30, Aktualitet CNA

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

Festa e Birrës, festa më e madhe dhe më popullore e stinës së verës në Shqipëri do të hapë siparin edicionit të 17-të në gjysmën e dytë të muajit gusht.

Festa e Birrës, e cila zgjat 5 ditë, do të mbahet në datat 16-20 gusht te Terminali i Autobusëve.

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

E konfirmuar tashmë si një nga eventet më të mëdha dhe organizimet më serioze në Shqipëri, me impakt të madh në zhvillimin e turizmit dhe ekonomisë lokale, festa edhe këtë vit pritet të thyejë rekordet e vizitorëve nga brenda dhe jashtë Shqipërisë që zgjedhin Korçën si destinacion.

Në 5 netë, argëtimi nis në orën 19:00, ndërsa për të performuar artistët do të ngjiten në skenë në 20:00 për të vijuar deri në mesnatë.

Në Festën e Birrës do të ketë 3 ambiente për pjesëmarrësit. Ashtu si edhe vitin e kaluar, do të jetë zona me rezervime për të akomoduar pjesëmarrësit në tavolina dhe hapësirat e lira për publikun.

Gjithashtu do të ketë edhe një zonë VIP për të gjithë pjesëmarrësit e interesuar.

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

Si gjithmonë, ushqimi do të jetë me produktet më cilësore vendase. Konsumi i pijeve alkollike do të jetë i lejueshëm për personat +18 vjeç dhe fëmijëve i rekomandohet të shoqërohen nga një i rritur.

Dhjetëra artistë shqiptarë dhe të huaj do të "ndezin" atmosferën, ndërsa deri më tani janë zbuluar vetëm dy prej tyre.

Bëhet fjalë për dy nga artistët më të dashur dhe më të pëlqyer për publikun, Ylli Limanin dhe Eugent Bushpepën.

Në ditët në vijim do të zbulon edhe artistë të tjerë dhe detaje nga festa më popullore e stinës së verës./ CNA.al

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

5 netë të zjarrta në Korçë/ Kur starton Festa e

Lajmet e fundit nga