LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Parandalohet ngjarja kriminale në Gjirokastër

1 Gusht 2023, 09:38, Aktualitet CNA

Parandalohet ngjarja kriminale në Gjirokastër

Këtë  të martë është parandaluar një ngjarje e mundshme kriminale në një familje, në Gjirokastër.

Policia ka kapur dhe vënë në pranga 44-vjeçarin me inicialet Y. P., pasi ushtroi dhunë ndaj nënës së tij dhe e kanosi atë me armë gjahu.

Armën e gjahut e posedonte me leje.     

Arma e gjahut u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me një sasi municioni luftarak për këtë lloj arme, një sasi lënde të dyshuar narkotike kanabis dhe një armë të ftohtë thikë, që i posedonte 44-vjeçari.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga