LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

1 Gusht 2023, 11:46, Aktualitet CNA

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Nikoll Lesi njihet si një gazetar i suksesshëm, por në fakt ai është një politikan i dështuar.

Këtë e ka treguar vetë koha dhe historinë e tij të lavdishme po e tregojmë me anë të disa fotove ndër vite.

Lesi ka mbajtur 3 mandate si deputet i Kuvendit, ka drejtuar për 4 vite Partinë Demokristiane dhe për 4 vite të tjera ka qenë zv/ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, por karriera e tij politike nuk qe shumë e suksesshme.

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Madje atij iu desh të tërhiqet plotësisht nga politika në shtator të vitit 2013 dhe t’i përkushtohet gazetarisë, ku deri më tani karriera e tij ka qenë e suksesshme.

Megjithatë, edhe pse është tërhequr nga politika, ai ka mbajtur lidhje të forta me disa prej politikanëve më të njohur në vend. E tillë është miqësia me Ilir Metën.

Por për më tepër, ne po ju sjellim momente nga karriera e tij politike dhe gazetareske përgjatë viteve./ CNA.al

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Foto – Historia e lavdishme e Nikoll Lesit

Lajmet e fundit nga