LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

1 javë nga nata e parë e Festës së Birrës në Korçë/ Ja kush janë artistët që do të hapin siparin

9 Gusht 2023, 22:08, Aktualitet CNA

1 javë nga nata e parë e Festës së Birrës në

Vetëm një javë na ndajnë nga Festa e Birrës në Korçë dhe interesi i qytetarëve po rritet çdo ditë e më shumë për informacion mbi përmbajtjen e kësaj feste 5 ditore, pavarësisht promovimit të madh që i është bërë.

Nata e parë kësaj feste, e cila është prej vitesh personifikuese për Korçën por dhe e shumëpritur nga të gjithë shqiptarët, brenda dhe jashtë vendit, do të hapet me përformancën e jashtëzakonshme të artistëve që po dominojnë sezonin e verës me hitet e tyre.

Bëhet fjalë për Ylli Limanin, Lorenc Hasramën dhe Stivi Bokën.

Ndërkohë në netët pasuese pritet të performojnë këngëtarë dhe grupe muzikore me famë botërore si Despina Vandi, Keti Garbi, Dimitrios Schoinas, grupi muzikor "NO MERCY", "LA BOUCHE" dhe shumë të tjerë.

Festa më e madhe verore pritet të jetë një eksperiencë e paharrueshme, ndaj mos hezitoni të bëheni pjesë./CNA

Lajmet e fundit nga