LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 netë magjike në Korçë/ Kush do ta prezantojë Festën e Birrës këtë vit

11 Gusht 2023, 20:33, Aktualitet CNA

5 netë magjike në Korçë/ Kush do ta prezantojë

5 netë magjike ju presin në Korçë! Në datat 16-20 gusht, Bashkia e Korçës do të organizojë Festën e Birrës, e cila shënon kulmin e sezonit turistik për qytetin.

Kur na ndajnë vetëm 5 ditë nga kjo është zbuluar emri i prezantuesit.

Për të dytin vit radhazi, Festën e Birrës në Korçë do të prezantojë moderatori i njohur, Ermal Peçi, duke i dhënë edhe më tepër energji skenës.

5 netë magjike në Korçë/ Kush do ta prezantojë

Ashtu si edhe vitet e tjera, Festës së Birrës do t'i bashkohen emra të njohur të muzikës shqiptare, por jo vetëm.

Në natën e parë, do të ngjiten në skenë Ylli Limani, Lorenc Hasrama dhe Stivi Boka. Ndërsa në netët e tjera do të performojnë, Grupi NA, grupi irlandez i rrokut Last Call, Despina Vandi, Keti Garbi, Dimitrios Schoinas, grupi muzikor "NO MERCY", "LA BOUCHE" dhe shumë të tjerë.

Festa e Birrës, e konfirmuar tashmë si një nga eventet më të mëdha dhe organizimet më serioze në Shqipëri, me impakt të madh në zhvillimin e turizmit dhe ekonomisë lokale, do të mbahet te terminali i Autobusëve.

Festa edhe këtë vit pritet të thyejë rekordet e vizitorëve nga brenda dhe jashtë Shqipërisë që zgjedhin Korçën si destinacion./ CNA

5 netë magjike në Korçë/ Kush do ta prezantojë

Lajmet e fundit nga